Betón a interiér, Inšpirácie

Kuchyňa je nepochybne miestom, kde sa stretáva celá rodina, a zároveň kusom najdôležitejšieho nábytku v byte či dome. Je zaťažená neustálym používaním. Trávime v nej najviac času, preto je dôležité vybrať si jej prevedenie a kvalitu tak, aby vyhovovala všetkým našim predstavám a požiadavkám.

 

Na čo treba myslieť pri výbere kuchynskej linky

Vhodná kuchynská linka je neodmysliteľnou súčasťou každej kuchyne. Okrem toho, že slúži na varenie, ponúka aj dostatok úložného priestoru. Každá kuchyňa si vyžaduje iné rozmiestnenie kuchynskej linky. Návrhy by sa preto mali vypracovávať individuálne s ohľadom na veľkosť a tvar danej miestnosti. Vhodná kombinácia materiálu a farieb je samozrejmosťou a celkovo dotvára príjemný dojem. Pokiaľ nepatríte k milovníkom extravagancie, voľte radšej neutrálne farby a dlhotrvácne materiály, ktoré vás ani po rokoch neomrzia. Pri výbere je dôležité myslieť na to, že kuchynská linka bude slúžiť dlhé roky a nekupuje sa len na rok či dva.

Zabúdať netreba na osvetlenie pracovných plôch a vnútorných priestorov linky, ktoré sú výrazným pomocníkom najmä vo večerných hodinách. Chýbať nesmú ani praktické spotrebiče, ktoré by mali byť moderné ale hlavne zároveň funkčné.

Kuchynská doska z pohľadového betónu

Hlavným nositeľom pozornosti v kuchyni môže byť  napríklad betónová kuchynská doska. Okrem toho, že je funkčná a praktická, má veľa výhod
a v interiéri vyzerá vkusne. Povrch takejto kuchynskej dosky sa dá leštiť a upravovať. Takéto dosky sú opatrené povrchovým náterom proti nasiakavosti, a ten môže byť matný aj lesklý. Výber je jednoducho na vás, alebo sa môžete poradiť s odborníkom, ktorý je zároveň aj výrobca unikátnej kuchynskej dosky.

 

Súhra farieb a materiálov je dôležitá

Keďže čím ďalej, tým viac Slovákov uprednostňuje prepojenie obývacej a kuchynskej časti, je dôležité, aby jednotlivé prvky spolu ladili. Väčší otvorený priestor umožňuje aj viac variantov jeho vyskladania. Najvhodnejší čas na výmenu starej kuchynskej linky za novú je vtedy, keď je materiál ošúchaný a mechanizmy už neslúžia tak, ako by mali.

                                                          

Aká by mala byť ideálna kuchyňa

 

  • funkčná
  • priestranná
  • s príjemnou atmosférou
  • bezpečná, ak máte deti
  • s dostatočným úložným priestorom
  • presvetlená
  • jednoducho udržiavaná