Betónová dlažba, Inšpirácie, Novinky

Pri výbere nábytku do exteriéru treba myslieť vopred na niekoľko dôležitých vecí, aby sa na ňom príjemne sedelo či ležalo, jedlo a oddychovalo, aby vydržal viac ako jednu sezónu a aby sa dobre udržiaval.

Veľkosť záhradnej sedačky

V tomto prípade na veľkosti záleží. Do predajne s nábytkom by ste mali prísť vyzbrojení rozmermi, aby ste vedeli, aký nábytok sa vám na záhradu, terasu či balkón zmestí. Oplatí sa mať premyslené, koľko ľudí na ňom bude zvyčajne oddychovať, či to má byť aj miesto na jedenie a či je v tom prípade dobrý prístup k stolu.

Materiál exteriérového nábytku

Na výber je viacero materiálov. Plastový nábytok je cenovo najdostupnejší, ľahko sa udržiava, ale aj jeho životnosť je relatívne nízka. Navyše na slnku môže meniť farby. Masívny drevený nábytok by mal vydržať niekoľko rokov, ale žiada si pozornú starostlivosť – pravidelné ošetrovanie vhodným olejom. Vtedy zvládne slnko aj dážď. Nemanipuluje sa s ním práve ľahko, posunúť stoličku alebo kreslo môže byť pre dieťa či staršieho človeka problém. Kovový nábytok sa udržiava relatívne ľahko, ale tiež mu nerobí veľmi dobre dážď a pokiaľ stojí na slnku, môže sa oň človek aj nepríjemne popáliť. Už nejaký čas na trhu sa objavuje Garden sofa- Four seasons sedačka, ktorá je vyrobená na mieru a z pohľadového betónu. Betónový exteriérový nábytok má hneď niekoľko výhod.  Jej konštrukcia je vyrobená z kovu a betónu, vydrží, už ako názov napovedá, vo vonkajšom prostredí celý rok. Počas leta, si vyberiete epedá podľa vlastného vkusu a počas zimy ich len skryjete.

Ako uskladniť sedačku

Čo s nábytkom, keď sa skončí sezóna? Dá sa zložiť a máte ho kam odložiť? Na toto určite myslite ešte skôr, ako ho kúpite. Drevený nábytok potrebuje tmavý suchý priestor, plastu je jedno, kde stojí, pokiaľ to nie je na mraze. Ratan by mal zvládnuť aj mráz, ale záľaha snehu je niečo iné. Pred zimou treba nábytok očistiť a podľa potreby ošetriť vhodnými prípravkami. Ak sa nechcete trápiť touto starostlivosťou, investujte do pohľadového betónu, ktorý nepotrebuje miestnosť navyše kam by ste ju ukryli pred snehom.