Doplnky z betónu, Inšpirácie, Novinky

Voľné chvíle trávime najradšej a najčastejšie v záhrade. Preto je dôležité, aby bola oázou pokoja a miestom, kde sa cítime dobre, kde si môžeme dopriať poobednú kávu s rodinou a priateľmi, zažiť víkendovú grilovačku, ale aj rodinnú oslavu.

Podľa čoho si vybrať nábytok na záhradu

Kam chcem nábytok umiestniť? Bude po celý rok krytý alebo ho budem musieť prenášať? Aký materiál mi najviac vyhovuje? Má slúžiť prioritne na sedenie alebo si chcem počas nedeľného obeda vonku na sedačke aj oddýchnuť, prípadne zdriemnuť a opaľovať sa? „Až keď si odpoviete na všetky tieto otázky, vychystajte sa do obchodu. V opačnom prípade by ste sa mohli popáliť a vybrať nábytok, ktorý nebude vyhovovať vašim predstavám a potrebám,“ upozorňuje Ivana Golianová, odborníčka na betónové dizajnové doplnky z Renit beton.

Predajcovia záhradného nábytku

  • Dôležité je vopred a spýtať, či je možné zostavu, ktorú ste si vybrali, ľubovoľne kombinovať alebo si zakúpite už vopred poskladanú.
  • Operadlá aj sedadlá by mali mať ergonomický tvar.
  • V prípade skladacieho nábytku zistite, či sa kreslá dajú umiestniť na seba – je to praktické najmä pri sťahovaní alebo potrebe dočasne premiestniť nábytok.
  • Dobré je vyberať si predajcov, ktorí dokážu zabezpečiť rovnakú stoličku, kreslo alebo stôl do série aj v budúcnosti. Môže sa totiž stať, že budete potrebovať viac kusov, ako ste pôvodne plánovali.

Výhody betónového nábytku na záhradu

Nábytok je vyrobený z pevnej kovovej konštrukcie v kombinácii s moderným pohľadovým betónom. Tieto materiály sú plne odolné voči poveternostným podmienkam a náhlym zmenám počasia,“ ozrejmuje prednosti tohto výberu I. Golianová a dodáva, že nábytok je možné rôzne skladať a kombinovať. Keďže ide o slovenský produkt, ľahko doobjednáte rôzne druhy. „Sedáky s pamäťovou penou zaručujú pohodlné sedenie, pričom povrch sedákov a operadiel je potiahnutý hydrofóbnou textíliou, ktorá zaručuje bezchybný vzhľad aj napriek kontaktu s vlhkosťou a UV žiarením,“ vysvetľuje odborníčka z Renitu. Na zimu len odložíte epedy a váš záhradný nábytok bude aj naďalej štýlovým a netradičným doplnkom v záhrade. Ak sa vám zdá kombinácia ocele a betónu predsa len chladná, zvoliť si môžete napríklad aj dvojicu drevo a betón.

Čo je momentálne hitom číslo jeden?

Vo svete dizajnu letí predovšetkým jednoduchosť, elegancia a čisté línie. Zároveň sa kladie dôraz na kvalitu, pekný dizajn a funkčnosť. Už dávno sú preč časy, keď si ľudia kupovali lacné plastové súpravy, ktoré po sezóne mohli vyhodiť do koša. V súčasnosti dbajú na kvalitu, ktorá je síce finančne náročnejšia, ale vydrží dlhé roky.