Betón a interiér, Betónová dlažba, Novinky

Ak staviate dom alebo prerábate byt, určite riešite otázku podláh. Či už vyberáte podlahu do izieb, garáže alebo liatu podlahu na terasu, mali by ste o vybranom materiáli vedieť čo najviac.

Výhody mikrocementovej betónovej podlahy do bytu a domu

  • podľa potrieb vytvorená tvrdosť podlahy (iná tvrdosť betónu do obývačky a prispôsobená podlaha do garáže)
  • minimálna šanca na poškodenie podlahy
  • skvelá izolácia
  • možné rôznorodé prevedenie podlahy: matná, lesklá, svetlá, tmavá…
  • nevadí jej voda
  • je ohňovzdorná

Akú podlahu do domu zvoliť

Podlahy tohto typu sa výborne hodia do viacerých miestností domu. Nielen kvôli materiálovým vlastnostiam betónu, ale aj kvôli dizajnu, na ktorom si chce dať asi každý, kto zariaďuje, záležať. Pohľadový betón a mikrocementová betónová podlaha sa dajú použiť v kuchyni, kúpeľni, ale aj v kanceláriách či veľkých priemyselných halách. Zabudnúť nesmieme ani na podlahu do garáže či do exteriéru, kde sa dokonale zosúladí s poveternostnými podmienkami, v ktorých žijeme.

Betónové garáže

Určite ste uvažovali, aký materiál udrží vaše auto v garáži, nepraskne alebo sa nezlomí hneď po druhom použití. Vhodnou voľbou môže byť práve betón, a to vo viacerých prevedeniach. Mikrocement alebo lepená dlažba je praktická a vydrží dlhšie ako auto samotné. Ak je dlažba dobre uložená, či už vďaka odborníkom z betónovej firmy, alebo iným profesionálom, je vysoká pravdepodobnosť, že s ňou budete spokojní.

Farba na betón

Pigmentácia je veľkou devízou na prvý pohľad studeného betónu. Neutrálne farby s lesklým povrchom použite do moderných interiérov. Sivá betónová podlaha v kuchyni priestor opticky zväčší a antracitová betónová podlaha v kúpeľni miestnosť zasa zútulní pri vašom večernom oddychu vo vani.

Ako sa starať o mikrocementovú betónovú podlahu?

Podlaha z pohľadového betónu má unikátnu štruktúru, na ktorej každodenné nečistoty a prach takmer ani nevidieť. Na udržiavanie nebudete potrebovať nič extra. Stačia klasické a bežne dostupné čistiace prípravky, voda a mop. Čo sa týka exteriéru, tam siahnite jednoducho po vode, ktorou podlahu (napríklad na terase) sem-tam „polejete“, aby ste ju očistili a opláchli napríklad od peľu.

Poškodená podlaha

Je málo pravdepodobné a v praxi nie veľmi časté, že sa podlaha poškodí alebo znehodnotí. Ak by ste boli predsa len výnimka, vedzte, že určite nie je nutné vymieňať celú plochu. V dnešnej dobe už odborníci z betónovej firmy vedia, ako ju jednoducho a najmä lokálne opraviť.