Doplnky z betónu, Novinky

Prečo si vybrať betónový kvetináč?

Ak uvažujete nad betónovými kvetináčmi do okolia svojho domu, či už na záhradu, alebo priamo pred dom, mali by ste poznať ich výhody. V prvom rade sú prispôsobené premenlivému počasiu a našim poveternostným podmienkam – odolajú mrazom, neškodí im dážď ani silné slnko – a vďaka vyššej hmotnosti materiálu nehrozí ich prevrátenie pri silnejšom vetre. Životnosť betónu sme už spomínali v blogoch veľakrát, je skutočne dlhá.

Vyvýšená záhrada z pohľadového betónu

Vystúpte zo zóny stereotypu a vyskúšajte svoje okolie okoreniť niečím špeciálnym. Vyvýšené záhrady, napríklad aj z pohľadového betónu, sú skvelou voľbou z viacerých dôvodov. Prvým je dizajn, ktorý oživí všedný kút za domom, a to pri zelenej tráve, ale aj farebných kvetoch. Ďalším dôvodom je praktickosť. Predstavte si, že si už nemusíte namáhať svoje kríže krčením a pôdu obrobíte aj v príjemnejšom postoji. Samozrejme, nezabudnime na funkčnosť. Zemina je vo vyvýšenej záhrade z pohľadového betónu chránená pred utlačením, keďže po nej priamo nešliapete. Čo sa týka vlahy, tá je lepšie regulovaná.

 

Záhradná architektúra

Aby ste dodržali jednu líniu a nemiešali v záhrade veľa štýlov dokopy, pokúste sa jednotlivé prvky zosúladiť. Aj vaša záhrada môže mať vkusné a moderné prevedenie. Betónový kvetináč môžete zladiť s inými „vychytávkami“ – betónovou dlažbou, omietkou v letnom prístrešku, plotom alebo bazénom. Vytvorte si tak z okolia domu moderný celok, ktorý je prírodný, ale pritom praktický a dizajnový.