Doplnky z betónu, Novinky

Betónové kvetináče do záhrady

Prečo si vybrať betónový kvetináč?

Ak uvažujete nad betónovými kvetináčmi do okolia svojho domu, či už na záhradu, alebo priamo pred dom, mali by ste poznať ich výhody. V prvom rade sú prispôsobené premenlivému počasiu a našim poveternostným podmienkam – odolajú mrazom, neškodí im dážď ani silné slnko – a vďaka vyššej hmotnosti materiálu nehrozí ich prevrátenie pri silnejšom vetre. Životnosť betónu sme už spomínali v blogoch veľakrát, je skutočne dlhá.

Vyvýšená záhrada z pohľadového betónu

Vystúpte zo zóny stereotypu a vyskúšajte svoje okolie okoreniť niečím špeciálnym. Vyvýšené záhrady, napríklad aj z pohľadového betónu, sú skvelou voľbou z viacerých dôvodov. Prvým je dizajn, ktorý oživí všedný kút za domom, a to pri zelenej tráve, ale aj farebných kvetoch. Ďalším dôvodom je praktickosť. Predstavte si, že si už nemusíte namáhať svoje kríže krčením a pôdu obrobíte aj v príjemnejšom postoji. Samozrejme, nezabudnime na funkčnosť. Zemina je vo vyvýšenej záhrade z pohľadového betónu chránená pred utlačením, keďže po nej priamo nešliapete. Čo sa týka vlahy, tá je lepšie regulovaná.

 

Záhradná architektúra

Aby ste dodržali jednu líniu a nemiešali v záhrade veľa štýlov dokopy, pokúste sa jednotlivé prvky zosúladiť. Aj vaša záhrada môže mať vkusné a moderné prevedenie. Betónový kvetináč môžete zladiť s inými „vychytávkami“ – betónovou dlažbou, omietkou v letnom prístrešku, plotom alebo bazénom. Vytvorte si tak z okolia domu moderný celok, ktorý je prírodný, ale pritom praktický a dizajnový.