Betón a interiér, Doplnky z betónu, Inšpirácie

Vianočné dekorácie a tradičná výzdoba sú každoročným skrášlením nášho domu počas sviatkov. Práve tie vytvárajú tú jedinečnú atmosféru Vianoc, ktoré najradšej trávime doma s rodinou. Poradíme vám zopár tipov, ako si tento čarovný čas “okoreniť” doplnkami do vášho interiéru s nádychom Vianoc.

 

To, čo dodá vianočným sviatkom tú pravú atmosféru sú vône. Jablká, pomaranče, ihličie, škorica a klinčeky – kombinácia týchto vôní vám prinesie Vianoce do domu. Naskladajte ich do podlhovastého kvetináča, pridajte vianočné ozdoby a perfektná voňavá dekorácia je svete. Nevýrazný minimalistický sivý kvetináč z pohľadového betónu jemne podtrhne celkový vzhľad adventnej ozdoby. Stromček by ste podľa tradície mali zdobiť až v deň Vianoc, Štedrý deň tento rok pripadá na nedeľu. Keď však zbožňujete vôňu ihličia, vytvorte si malý “vianočný stromček” už v predstihu. Stačí vám k tomu konár borovice alebo smreku, väčšia váza, zopár ozdôb a vianočné svetielka.

 

Rozžiarte domov

Vianočné svetlá pôsobia pozitívne a vytvárajú doma príjemnú atmosféru. Jednou z tých klasickejších dekorácii, ktoré sme zdedili po starých mamách, sú červené jabĺčka slúžiace ako svietniky. Stačí spraviť výrez na jablku vo veľkosti sviečky, či už použijete klasickú alebo čajovú. Ideálne je jabĺčka so sviečkami umiestniť na tácku alebo misu, aby vosk nepoškodil nábytok.

Sviečok nie je na Vianoce nikdy dosť. Svietniky z pohľadového betónu na klasickú sviečku dodajú výzdobe tradičný nádych. K nim sa výborne hodia malé stromčeky z betónu, ktoré ponúkame v rôznych farbách. Obľúbenou vianočnou ozdobou sú aj plávajúce sviečky na lodičkách z orechových škrupín vo väčšej mise.

Tradičná ruža

 

Neodmysliteľnou súčasťou moderných Vianoc je vianočná ruža, alebo “vianočná hviezda”. Táto sezónna rastlina sa k nám dostala zo Strednej Ameriky a Mexika a už niekoľko zdobí náš domov počas sviatkov. V obchodoch ju dostanete vo viacerých farebných prevedeniach, no červená je “tá pravá orechová”, ktorá sa bude perfektne vynímať v kvetináči z pohľadového betónu v studenej sivej. Ak chcete predĺžiť dobu kvitnutia ruže, ukladajte ju na noc na chladnejšie miesto. Táto jedinečná kvetina rozhodne dotvorí celkovú vianočnú atmosféru vo vašom interiéri.

Related Posts