kuchynska-doska
Betón a interiér

Kuchynská doska, ktorá odolá záťaži aj času

Kuchyňa je pre rodinu miestom spoločne strávených chvíľ, dôverných rozhovorov, pitia kávy či nedeľného stolovania. Je to miesto, kde sa chceme cítiť príjemne a podľa toho si ju aj zariaďujeme a dolaďujeme netradičnými prvkami či farbami.

Spoznajte…

Centrom pozornosti v kuchyni môže byť okrem stola plného skvelého jedla aj betónová kuchynská doska, ktorá má veľa výhod a v interiéri vyzerá jednoducho skvelo. Vedeli ste, že povrch tejto kuchynskej dosky sa dá leštiť? Betónové dosky sa odlievajú opačne, a to dole hlavou, aby sa docielila pohľadovosť vrchnej strany. Potom sa opatria povrchovým náterom proti nasiakavosti a ten môže byť matný aj lesklý. Charakteristické vzduchové bublinky a fľakaté odtiene sivej farby ostávajú.

kuchynská doska

Predstavte si…

Nepredstavujte si neohrabaný kus betónu, ktorý sa drobí či práši. Uvažujete, ako betónovú dosku zladiť s umývadlom, aby bol dizajn kuchyne vkusný a nenásilný? Jednoducho! Všetko záleží od vášho vkusu a šikovného prevedenia odborníkov. Kuchynské dosky sa dajú odliať s otvorom na umývadlo, varnú dosku, vysúvacie elektrické zásuvky alebo aj s otvorom na drevenú pracovnú dosku na rezanie potravín. Druhou možnosťou je odliať umývadlo rovno v jednom kuse, podľa želania aj s drážkami na odkvapkávanie riadu. Umývadlá z pohľadového betónu dokonale ladia s kuchynskými doskami tohto typu.

Praktickosť, dizajn, životnosť

Voda nebude vašej kuchynskej doske prekážať. Nenaduje sa ani nezhrdzavie. Vďaka hladkému povrchu sa ošetruje veľmi nenáročne. Po rokoch životnosti a odolnosti ju jednoducho dáte do rúk špecialistom, ktorí ju renovujú a nemusia z nej pritom zbrúsiť ani centimeter. Môžete ju dokonca aj recyklovať, a to stopercentne, hrúbka, dobrý funkčný stav, praktickosť a dizajn ostávajú aj po mnohých rokoch.

Stačí odhodiť predsudky, že betón je len stavebný materiál, a vstúpiť do šedej zóny dizajnu a luxusu.