Betón a interiér, Doplnky z betónu, Inšpirácie

Kúpeľňa je našou oázou. Je to miesto, kde po nekonečne dlhom a únavnom dni nájdeme pokoj a útočisko. Poznáte ten pocit po horúcej vani alebo naopak studenej sprche, keď sa cítite ako “noví”? Zariaďte si svoju kúpeľňu vkusne a zároveň prakticky s doplnkami z pohľadového betónu a vytvorte si doma privátny kúpeľný raj, v ktorom bude radosť tráviť čas.

Kúpeľňa je miesto s najväčšou vlhkosťou v dome. Keďže sa v nej regenerujeme a dennodenne umývame, mala by byť vždy v “tip top” stave. Všetci dobre poznáme úskalia vody, vodného kameňa a udržiavania čistého stavu našej kúpeľne. Ak si chcete ušetriť čas a námahu pri pravidelnom upratovaní, zvážte doplnky z pohľadového betónu, ktorý pôsobí štýlovo, minimalisticky a navyše mu vôbec neprekáža voda, čo je v prípade kúpeľní nesporná výhoda. Je pevný, vodivý, vysoko odolný voči vlhkosti a nenáročný na údržbu. Okrem toho je úplne prírodný a 100% recyklovateľný. Všetky tieto vlastnosti robia z pohľadového betónu ideálny materiál do kúpeľní a navyše dizajnovo zaujímavý prvok modernej architektúry s funkčným a estetickým rozmerom.

Betónový kúpeľňový interiér

Mikrocementová stierka je modifikovaná špeciálnymi prísadami, ktoré zabezpečujú vysokú odolnosť proti oderu a mechanickému namáhaniu. Je ideálna napríklad na použitie do sprchového kúta, vzhľadom na jej paropriepustnosť a s vhodnou impregnáciou aj vodeodolnosť. Je pigmentovateľná do mnohých farebných odtieňov, no klasická betónová sivá sa vkusne dopĺňa so svetlými farbami, ktoré si väčšinou volíme do kúpeľní. Nesmierne štýlovo pôsobí aj umývadlo z pohľadového betónu, ktoré najlepšie doladíte práve drevom a bielou farbou.

Minimalizmus v doplnkoch

Keďže sa betón svojim dizajnom a vlastnosťami hodí do kúpeľne ako uliaty, nájdete z tohto materiálu doplnky od výmyslu sveta. Či už sa jedná o nádoby na mydlá – tekuté aj tuhé, poháre na zubné kefky alebo nádoby rôznych druhov, tvarov a farieb na odkladanie kúpeľňového príslušenstva pre celú rodinu. Okrem toho u nás nájdete aj napríklad nádobu na záchodovú kefu z pohľadového betónu, ktorú netreba skrývať z dosahu očí, pretože bude akurát ladiť k vami zvoleným kúpeľňovým doplnkom.

Pri relaxácii vo vani vám zaručene spravia príjemnú atmosféru sviečky či vonné oleje. V kúpeľni je nevyhnutným doplnkom aj nádoba na vreckovky z ničoho iného ako z betónu.

U nás máte na výber z nespočetného množstva doplnkov do vašej kúpeľne. Zahrajte sa na interiérových architektov a vyskladajte si kúpeľňu presne podľa vašich predstáv a potom už iba udržujte bez námahy.