Betón a interiér, Doplnky z betónu, Inšpirácie, Novinky

Interiérové doplnky z betónu sú samy osebe dizajnovým kúskom. My v Renite sme sa ich rozhodli posunúť ešte o stupienok vyššie a ukázať vám, že kreativite sa ani v minimalistickom prevedení medze nekladú.

Výroba betónových doplnkov

Výroba betónových doplnkov do interiéru je dlhodobý, no o to zaujímavejší proces. Celé sa to začína nápadom, ktorý sa pretaví do šikovného nákresu na papier. Výpočty, formy, príprava zmesi, odlievanie, vibrovanie, sušenie, brúsenie, lakovanie. To všetko patrí k základnej príprave betónových doplnkov. Znie to jednoducho, no každý detail je potrebné premyslieť z viacerých hľadísk. Keďže chceme vždy dosiahnuť tú najvyššiu kvalitu, doplnky vyrábame výhradne ručne. Aby toho nebolo málo, rozhodli sme sa trošku okoreniť minimalizmus a vymysleli sme pridanú hodnotu, ktorú možno ocenia aj viacerí z vás, ktorým sa betón jednoducho páči a zdá príťažlivý.

Maľovaný betón

V našom tíme sme privítali a dali možnosť šikovnej Kláre Virág Kovács, ktorá sa maľovaniu venuje už odmalička. Položiť štetec na betónový doplnok bola pre ňu výzva, ktorú majstrovsky zvládla. Prečítajte si kúsok o tom, kto je Klára a ako sa jej pracuje práve s materiálom, akým je pohľadový betón.

  1. Odkedy sa venuješ maľovaniu?

Maľovaniu sa venujem, odkedy viem držať ceruzku v ruke. Predpokladám, že od nejakého roku a pol. Čmárala som si asi ako každé malé dieťa. Potom som začala navštevovať základnú umeleckú školu, kde som absolvovala 1. stupeň.

  1. Ako si prišla s nápadom maľovať betón?

Jednoducho mám rada všetko, s čím a na čo môžem maľovať. Práve betónové doplnky sú skvelým podkladom na zdobenie. Držia farby a po povrchovej úprave, napríklad lakovaním, ostávajú „nezničiteľné“ a dlhotrvácne. Presne ako betón samotný. Preto som sa rozhodla skúsiť to tentokrát s týmto materiálom.

  1. Ktoré betónové doplnky ťa baví maľovať najviac a prečo?

Viac-menej mi je to jedno, o aký druh doplnku ide, baví ma na tom to, že môžem byť kreatívna a motívy prispôsobiť práve druhu doplnku, či už ide o elegantné hodiny alebo praktické misy. Najzaujímavejšia je kombinácia betónovej neutrálnej farby so širokou paletou mojich  farieb. Stále sa však snažím dodržiavať minimalistický štýl, nejsť do infantilnosti či prešpekulovanosti, keďže si myslím, že práve to betónu pristane – jednoduchosť. Určite sa chystám časom maľovať na všetky doplnky, teraz sme ešte len začali a zdá sa, že ideme dobrým smerom. Verím, že každému, kto má rád betón, sa zapáči aj tento nový, inovatívny maľovaný štýl.

Betónové doplnky sú vhodným darčekom pre vašich najbližších ale aj ako pozornosť pre firemného partnera.