betón na stenách Renit beton
Betón a interiér, Časopis, Inšpirácie

Je jedno, či rekonštruujete niečo staršie alebo staviate úplne nové, skôr či neskôr budete čeliť otázke, akú stierku či obklad si vybrať. Hitom v stavebníctve aj architektúre sa stali stierky a obklady z betónu, pretože perfektne vyzerajú a majú jedinečné vlastnosti. Prečítajte si, napísali o nás.

Vyberáme pre vás z časopisu Exteriér Interiér domu a bytu a článku: Betón pekne vynikne aj na stenách.

pohladovy beton_renit beton

  • Pri výbere omietky treba myslieť nielen na estetiku, ktorá je, samozrejme, dôležitá, pretože na steny sa budete dívať stále, ale zabúdať netreba ani na jej ďalšie vlastnosti, ako je tepelná či zvuková izolácia, ohňovzdornosť, protifungicídna funkcia či odolnosť voči mechanickému poškodeniu.
  • Cementová betónová stierka je ideálna na steny, pretože bude aj po rokoch dobre vyzerať, mikrocementovú stierku odporúča zase na podlahy, fasádu, ale aj do sprchy, sauny alebo bazéna.
  • Betón má unikátne vlastnosti, je charakteristický aj tým, že má vysokú odolnosť voči mrazu, vode a vlhkosti. Taktiež je ohňovzdorný, veľmi pevný a nenáročný na údržbu. Všetky tieto vlastnosti z neho robia materiál ideálny nielen na fasády budov, ale jedinečný nádych, neopakovateľnosť a originálnosť vnáša aj do interiérov
  • stierka na stenu Obklady z pohľadového betónu sa stali neoddeliteľnou súčasťou modernej architektúry a sú veľmi žiadané do moderných stavieb s veľkými otvorenými priestormi či do kancelárskych miestností. Dobre vyzerať však môžu v akomkoľvek priestore, pokiaľ sú vyrobené kvalitne a vyberané s vkusom. Predstavujú vhodný dekoratívny prvok na dotvorenie interiéru aj exteriéru a navyše majú veľmi dobré vlastnosti, ľahko sa udržiavajú, sú odolné voči poškriabaniu či oderu.
  • Iba ľudia, ktorí s vybraným materiálom robia roky, majú dostatok skúseností na to, aby ich práca vo finále dobre vyzerala a dobre slúžila. Treba si uvedomiť, že stierky a obklady nemeníte každý deň, naopak, majú v dobrom stave slúžiť roky, možno aj desaťročia. Investícia do nich je investíciou do dlhodobo kvalitného a príjemného bývania.