Betón a interiér, Betónová dlažba, Novinky

Kam je určená veľkoformátová dlažba z pohľadového betónu?

S dlažbou z pohľadového betónu sa iste denne stretávate v mestách na chodníkoch, baroch či štýlových podnikoch alebo reštauráciách. Tento typ dlažby môžete pokojne využiť aj vo vašom dome či na záhrade. Veľkoformátová dlažba z pohľadového betónu sa ujme aj v garáži, na terase alebo v chodbe domu. Jej využitie je všestranné, praktické aj kvalitné. Nemá síce striktne dané umiestnenie, no o to viac púšťa uzdu fantázii.

veľkoformátová dlažba Renit beton

Ako sa vyrába veľkoformátová dlažba?

Na domácku výrobu takejto dlažby si trúfa málokto, keďže na to potrebujete špeciálne stroje a dobré spracovanie materiálu. Ide o vibroliatu dlažbu  čo naznačuje, že vzniká kvalitným debnením a vibrovaním na špeciálnych strojoch. V Renit beton vyrábame rôzne rozmery betónovej dlažby z pohľadového betónu, avšak ak by ste si na svojej terase alebo v garáži predstavovali iný rozmer ako ponúkame na stránke, vieme pripraviť aj atyp, ktorý nie je bežný, a ktorým sa odlíšite. Rovnako veľmi žiadaným je aj atyp, takzvaný „elkový profil“, ktorý sa nazýva aj dlažobná kocka s nosom. Ide o veľmi individuálny rozmer, preto sa aj týmto klientom venujeme individuálne či už v poradenstve alebo samostatnej výrobe.

Ako sa kladie veľkoformátová dlažba?
Ak ste sa rozhodli obohatiť svoj interiér alebo exteriér dlažbou z pohľadového betónu, zverte jej kladenie do rúk odborníkom. Áno, možno si priplatíte viac, ale kladenie takejto dlažby si vyžaduje ozaj skúsenosť a ak sa dobré položí, vydrží bez poškodenia veľmi veľa rokov. Dlhodobá investícia, nemyslíte?  (Ak ste však ozaj šikovný majster, radi vám samozrejme poradíme, ako na to ?
Veľkoformátovú dlažbu z pohľadového betónu môžeme pokladať:
-do štrkového lôžka
-lepiť na rovný povrch- vždy so špárou
-ukladať na terče. Pri tomto bode, je potrebné myslieť na to, že na rozdiel od ostatných druhov pokládky dlažby, pri ktorej vydrží aj váhu osobného auta, pokládka na terče je určená len pre pochôdznu záťaž (nie auto)!

Veľkoformátová dlažba exteriérová

Chcem veľkoformátovú dlažbu, lebo:

-jej čistenie nie je náročné. Má uzatvorený povrch, a tak je odolná proti mastnote a špine.

-môže sa pigmentovať do rôznych odtieňov. Od sivej až po elegantný antracit.

-vyrobia pre mňa rozmer aký potrebujem.

-vhodná na terasu, okolo bazéna, do reštaurácie ale aj kancelárie.

-unesie váhu do 3 a pol tony (ideálna do garáže).

-je to investícia na desiatky rokov.

-zámková dlažba je nepraktická a vyšla z módy.