Inšpirácie

Keď už je dom postavený, interiér zariadený, prichádza na rad záhrada a okolie príbytku. Zainvestovať sa oplatí do funkčného, trvácneho a esteticky vyzerajúceho plota, ktorý navyše ochráni váš dom aj súkromie.

Odolnosť a bezpečnosť

Keďže ide o exteriérový doplnok, ktorý má slúžiť dlhé roky, záleží na jeho kvalite. V tomto smere sa v praxi po každej stránke osvedčuje betónové oplotenie pozemku. Odolá vetru, mrazu, dažďu, vlhkosti a odrádza dokonca aj nepozvaných hostí v podobe zlodejov. Ďalšou výhodou je zabezpečenie maximálneho súkromia majiteľov domu. Plot z pohľadového betónu zabráni zvedavým pohľadom z ulice a taktiež odhluční záhradu, čo oceníte pri opaľovaní alebo rodinných oslavách.

Zariaďte si to podľa seba

Pravidlo „môj dom, môj hrad“ platí aj pri výbere betónového plota. Ten nemusí byť len nudne jednotvárny, práve naopak. Výber je rozmanitý – tvar, farba a rozmery sú len a vás. Betónový plot môžete oživiť rôznymi odtieňmi sivej, ale aj betónovými obkladmi alebo betónovou stierkou. Táto obyčajne interiérová úprava stien rozžiari okolie domu a dodá mu moderný a zároveň funkčný ráz. Údržba je minimálna a nestojí veľa času. Aby oplotenie dobre vyzeralo a zároveň nespadlo pri prvom zafúkaní vetra, odporúčame vyhľadať a poradiť sa najprv s profesionálmi.

Dôsledná príprava

Dôkladne si rozmyslite, kam plot tohto druhu postavíte, keďže ide o naozaj trvalé riešenie ohradenia vášho domu a záhrady. Proces samotnej výstavby je už potom relatívne rýchly. Ako sme už spomenuli, na šetrenie času a predchádzaniu problémov je praktické spolupracovať s tímom odborníkov, ktorí už majú čo-to „odbetónované“.