Novinky

Dynamika interiérového dizajnu sa neustále vyvíja, mení a s tým prichádzajú stále nové nápady. Popredné inovácie podporujúce trendy sú obmedzené len predstavivosťou vynálezcov. Tentokrát sa táto predstavivosť uberá smerom k prepracovaniu priemyselných priestorov. Medzi nedávno sa objavujúcimi trendmi, je dosť nezvyčajné využívanie betónu v interiéri. Zároveň sú tieto trendy v rozpore s návrhmi z minulosti.

Časy, keď betón vyzeral surovo a nevábne, sú preč. Vďaka novým dizajnom a metódam odlievania sú úžitkové a robustné aspekty betónu jemne začlenené do elegancie a štýlu interiéru. Použitie betónu so sebou prináša aj určité výhody pre majiteľov domov, čo zvyšuje jeho použiteľnosť.  

Rozmanitý svet betónu

V minulosti sa betón vo veľkej miere používal vo vonkajších otvorených priestoroch. Z dôvodu praktickosti a predošlých aplikácií, ako sú terasy či príjazdové cesty, sa jeho možnosti využitia ako dizajnového prvku zdajú byť obmedzené. Betón však nie je vždy nudný a neinšpirujúci. Ide o všestranný materiál, ktorý možno odlievať do rôznych prispôsobiteľných vzorov a jeho najväčší prínos je vidieť v jeho schopnosti nadobudnúť akýkoľvek tvar a formu. S trochou nápaditého myslenia možno nájsť veľa šikovných využití betónu na vytvorenie alternatív pre nákladné inštalácie.

Betónové stierky na steny a podlahy– prečo práve betóno?

Betón funguje obzvlášť dobre, keď sa používa vo forme betónových stierok. Je totiž odolný a má dlhú životnosť. Zatiaľ čo jeho chladné neutrálne šedé odtiene pozdvihujú industriálny vzhľad v priestoroch, slúži ako ideálny materiál, keď prináša elegantný minimalistický nádych do moderných domácností i komerčných priestorov.

Betón má množstvo definujúcich vlastností, ktoré ho odlišujú od tradičných materiálov. Je pevný, odolný voči teplu a vode. Tiež zabraňuje rastu plesní a udržuje vlhkosť. Vďaka kvalitnému ochrannému náteru môžeme zaistiť odolnosť betónu voči poškrabaniu a škvrnám.

Betón je ideálnym pre moderné bývanie, kancelárie, obchodné priestory, galérie atď.. Je to neutrálne médium, a vďaka tomu ho možno použiť na zvýraznenie priestorov s dramatickými vizuálnymi efektmi, zatiaľ čo ho jeho nedokonalosť robí ideálnym na experimentovanie v interiéroch. Hoci sa betón môže zdať v obytnom priestore neprirodzený, je mimoriadne odolný, s dlhou životnosťou a je solídnym doplnkom – najlepšie sa hodí pre rušný životný štýl.